השכרת רכב לנהג חדש

השכרת רכב לנהגים חדשים

נהג חדש נמצא תחת מגבלות של משרד התחבורה. חלק מהמגבלות באות לידי ביטוי גם בשירותי השכרת רכב, ולכן לא כל החברות מציעות אותם. כדאי ליצור קשר עם נציגי החברה ולברר באופן ספציפי על אפשרות של השכרת רכב לנהג חדש. שירותי השכרה מן הסוג הזה מתאימים לצעירים לפני ואחרי צבא, הם יכולים לעזור למשפחות שרוצות לצאת לטיול ולאפשר גם לילד לנהוג והם עוזרים גם לקבוצות חברים ותיירים.השכרת רכב לנהג חדש

באופן עקרוני, נהג חדש יכול לשכור רכב מגיל 21 בלבד. ההגדרה בישראל קובעת שנהג חדש הוא שברשותו רישיון נהיגה למשך שנתיים או פחות. במידה והוא מבצע עבירות תנועה, הנהג החדש צפוי לסנקציות חמורות יותר בהשוואה לנהג ותיק. מטרת המגבלות והתקנות היא לשמור על חיי הנוסעים ולהגן גם על הנהגים החדשים בעצמם. מעבר לכך, אסור לנהג חדש מתחת לגיל 21 להסיע למעלה משני נוסעים, אלא אם יושב לצדו נהג מלווה. גם הנהג המלווה מוגדר על ידי תקנות משרד התחבורה ועליו להיות ותיק.

מה המשמעות הכלכלית של השכרת רכב לנהג חדש?

שירותי השכרת רכב לנהג חדש מתומחרים בצורה אחרת בהשוואה לשירותי השכרת רכב אחרים. ראשית, הם יקרים יותר ומגלמים את הסיכון שנוטלת על עצמה חברת השכרת הרכב. חברות בתחום השכרת רכב בוחרות להציע את שירותיהם עבור נהגים חדשים רק בתנאי לגביית תעריפים גבוהים מהרגיל. התעריף הגבוה הוא גם עבור ביטוח הרכב וגם עבור השתתפות עצמית במקרה של גניבה או תאונה.

שנית, יש חברות השכרה שמעלות את מחיר ההשכרה עצמה בגלל שמדובר על נהגים חדשים. הן עושות זאת משום שהשכרת הרכב לנהג חדש דורשת שורה ארוכה של התאמות מיוחדות. רוב החברות לא מוכנות לקחת את הסיכון או לבזבז הקצאות רכבים על נהגים בלי ניסיון.

כדאי לתאם פגישת היכרות עם נציגי חברת השכרה ולברר באופן ספציפי על סל השירותים לנהג החדש. כך ניתן לבדוק איזו חברה מציעה את השירות, ולמי אפשר לפנות כדי לחסוך בהוצאות מבלי להתפשר על פוליסת ביטוח מקיפה ויסודית לכל הנוסעים.